Treningowe przemyślenia

Tak jak pisałam w poście na fanpage, zawsze podczas ćwiczeń nachodzi mnie na przemyślenia i dzisiaj też tak było : )
 
Słuchajcie, dużo z nas ćwiczy by poprawić swój wygląd i lepiej czuć się we własnym ciele. Niestety są osoby, które zapominają o pilnowaniu diety czyli zdrowego i racjonalnego odżywania. Pomimo tego, że ćwiczymy to i tak stoimy w miejscu lub nie mamy takich efektów jakie byśmy chcieli – bo zaniedbujemy najważniejszy element w tej układance czyli dietę. I tak naprawdę, aby spalić nadwyżkę kcal z całego dnia musimy bardzo ciężko ćwiczyć przy czym wychodzimy na zero.  Powszechnie przyjęte jest, że aby schudnąć 1 kg musimy spalić ok. 7 tys kcal.
 
Jestem osobą, która jest w stanie odmówić sobie fast food, alkohol i słodzone napoje ( bo zwyczajnie mnie to nie kręci), ale jest jedna rzecz której nie potrafię odstawić a jest to czekolada. Czasami mam takie dni, że mam ogromne parcie na coś słodkiego a z kolei innym razem wcale mnie do tego nie ciągnie. I dzisiaj podczas ćwiczenia pomyślałam sobie, że swoim zaniedbywaniem diety tak naprawdę sami sobie szkodzimy. Najpierw jemy wysokokaloryczne rzeczy a później wylewamy siódme poty podczas ćwiczenia. Co jest bez sensu, bo nie robimy postępów tylko stoimy w miejscu. I co najważniejsze marnujemy swój czas. Jak zabieramy się za odchudzanie to róbmy to na 100%, tutaj nie ma opcji odpuszczania sobie diety i zaniedbywania. Tak naprawdę proces chudnięcia to dosyć skomplikowana sprawa ( ja tak uważam ) najpierw musimy ułożyć sobie odpowiedni dla siebie trening i zadbać o zbilansowaną dietę.
 
Dlatego apeluję do Was ( i do siebie też ) gdy następnym razem najdzie Was ochota na słodycze czy fast food pomyślcie sobie ile musicie ćwiczyć aby to spalić. Oczywiście nie popadajmy w paranoje, raz na jakiś czas nie zaszkodzi i od tego nie przytyjemy a wszystko trzeba umieć stosować z umiarem : )
 

 

P.S. Jeszcze jedna sprawa : ) Ostatnio na stronach motywacyjnych pojawia się wiele pytań odnośnie zbliżających się świąt. Niektórzy mają problem, jak poradzić sobie ze świętami i sporą ilością jedzenia : ) Jestem tego zdania, że jak przez jeden dzień stosowania diety nie schudniesz to tak samo przez jeden dzień jedzenia kalorycznych potraw też nie przytyjesz. Na czas świat zróbcie sobie przerwę od treningów i diety. To jedyny czas w roku, kiedy bezkarnie możecie sobie na to pozwolić. 


Treningowe przemyślenia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *