Stop cellulitowi!

Dzisiejszy wpis poświęcony jest cellulitowi, czyli  tzw. pomarańczowej skórce. Występuje u ponad 85% kobiet na całym świecie i spowodowany jest przez nieprawidłowe rozłożenie tkanki tłuszczowej. Dziewczyny nie martwcie się, bo nie tylko Wy na to cierpicie, ale także wiele kobiet. Wyróżniamy trzy etapy rozwoju cellulitu:
  • Kiedy zmiany widać dopiero po ściśnięciu skóry
  • Kiedy widoczny jest w pozycji stojącej
  • Kiedy zmiany widoczne są gołym okiem gdy stoimy i leżymy

 

 

 Niezależnie od tego na którym etapie rozwoju jest nasz cellulit możemy mu zaradzić tak aby nie powstawał nowy, a stary zniknął. Teraz przedstawię Wam kilka sposobów na pozbycie się pomarańczowej skórki:
 
1. Ćwiczenia antycellulitowe
 
Moim zdaniem ćwiczenia jak i dieta to najlepsze czym możemy zwalczyć cellulit.  Zapomnijcie o kremach i balsamach, bo to tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto. Ćwiczenia antycellulitowe dzielimy na dwie części:
  • Te które angażują całe nasze ciało, czyli bieganie, pływanie, aerobik, ćwiczenia cardio i interwały
  •  Oraz na konkretne partie ciała, które dotknął cellulit. Najczęściej pojawia się na udach, pośladkach. Lecz istnieje możliwość cellulitu na brzuchu i ramionach

Większość kobiet ma cellulit na udach i pośladkach, nie zaskoczę Was mówiąc, że najlepsze ćwiczenia na pozbycie się pomarańczowej skórki to SQUATY i wypady nóg : ) Nie zastanawiajcie się i zacznijcie robić squaty, to naprawdę pomaga : )

 
2. Dieta antycellulitowa
 
Kolejna rzecz jakże ważna to odpowiednia dieta, złe nawyki żywieniowe niestety przyczyniają się do powstawania cellulitu. Aby sobie pomóc wyeliminuj: alkohol, słodycze, tłuste potrawy i sól. O ile te wcześniejsze są oczywiste to sól może budzić zdziwienie. Niestety spożywanie dużej ilości soli powoduje zatrzymywanie wody w organizmie, co sprzyja powstawaniu cellulitu. Ograniczcie sól do minimum i tak wraz z pożywieniem dostarczamy naszym organizmom niezbędną ilość soli.
 
Teraz rzeczy które wręcz powinny znaleźć się w naszej diecie są to: kwasy omega 3, błonnik, białko, warzywa i owoce. Tak naprawdę dieta antycellulitowa to normalne zdrowe odżywianie, nie ma tu żadnych nowości. Zapewne większość z was je w ten sposób : ) Dodatkowo pamiętaj o jedzeniu regularnie, mniejszych porcji ale częściej. Unikaj jedzenia w pośpiechu i zajadania stresów.
 
3. Zabiegi usuwające cellulit
 
Jedną z najpopularniejszych metod usuwania cellulitu jest tak zwana lipoliza iniekcyjna. Jest to zabieg polegający na prowadzeniu serii nakłuć, podczas których pod skórę wstrzykuje się specjalny środek, powodujący rozpad cząsteczek tłuszczów, której produkty są transportowane do wątroby i wydalane z organizmu. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, jedyny minus to siniaki, zaczerwienienia oraz cena. Takie zabiegi nie należą do najtańszych, dlatego niewiele kobiet na nie się decyduje. Zazwyczaj zaczynają od diety i ćwiczeń, a jeżeli to nie pomaga dopiero decydują się na zabieg. Z tego co sprawdzałam ceny są dosyć różne zaczynają się od 200 zł a dochodzą nawet do 2 tys.
 
4. Tabletki
 
Kolejnym sposobem są środki farmakologiczne, na rynku istnieje ich całe mnóstwo. Leczenie najlepiej skonsultować z lekarzem lub poradzić się farmaceuty. Ja jednak nie wierzę w magiczną moc tabletek i zalecam wam ćwiczenia : )
 
5. Naturalne sposoby
 
Od zawsze wiadomo, że zioła jednak leczą. Jednak o magicznej mocy ziół na cellulit słyszało pewnie niewiele z Was. Powinnyśmy oczyścić organizm z toksyn dzięki czemu poprawimy funkcjonowanie układu krążenia. Pomocny będzie mniszek lekarski znany przez innych jako mlecz. Ma właściwości oczyszczające, wypłukuje z organizmu szkodliwe substancje. Uwaga do osób, które mogą być uczulone na mlecze, lepiej nie ryzykujcie : ) Sama też nie podejmę się tej metody, bo jestem uczulona.
 
6. Woda
 
Nasz organizm w większości składa się z wody, dlatego ważne jest, aby pić jej dziennie nie mniej niż 1.5 litra. Woda wpływa korzystnie na naszą skórę. W walce z cellulitem pomogą też owoce składające się w większości z wody. Dostarczą naszemu organizmowi witaminę A i C oraz antyoksydanty, które zapobiegają niszczeniu kolagenu i uelastyczniają skórę.
 
 
 
 
 
To jedne z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się cellulitu, w następnych postach przedstawię Wam jeszcze dwie skuteczne metody czyli masaż bańką chińską oraz body wrapping. Jeżeli macie jakieś doświadczenie z tymi metodami, piszcie proszę w jakim stopniu Wam pomogły.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *