Siła motywacji ♥

Dzisiaj będzie o motywacji, czyli tym co najważniejsze podczas ćwiczeń ( siła motywacji ) : )
 
Tak naprawdę ile osób tyle sposobów, aby się zmotywować do ćwiczeń i pracy nad własną sylwetką.
Ciężko jest szczególnie wtedy, gdy ćwiczymy i nie widzimy żadnych efektów. Nie ma się czym załamywać, trzeba próbować dalej. Nie wszystkie ćwiczenia działają na każdego tak samo. Ostatnio dostałam wiadomość na fanpage od pewnej dziewczyny, która pisała ,że pomimo tego, iż przez dwa miesiące ćwiczyła z Ewą Chodakowską, odżywiała się zdrowo i regularnie nie uzyskała tym praktycznie żadnych efektów. Poleciłam jej, aby zmieniła ćwiczenia na inne. Także zapamiętajcie, jeżeli ćwiczycie przez miesiąc ( oczywiście jedząc przy tym odpowiednio) i nie widzicie u siebie efektów, zmieńcie treningi na inne. Może być tak, że te ćwiczenia akurat na Was nie działają. 
 
Napiszę Wam co mnie motywuje do ćwiczeń : ) Najważniejszą dla mnie rzeczą, która pomaga mi się zmobilizować jest zeszyt ćwiczeń i efektów : ) Codziennie zapisuję w nim co ćwiczyłam a raz w tygodniu robię wszystkie pomiary. Wcześniej pomiary zapisywałam na małych karteczkach, tak aby móc porównywać swoje efekty : ) Jeżeli nie macie takiego zeszyciku, to załóżcie i zobaczycie jaką frajdę sprawia zapisywanie swoich osiągnięć ♥
 
Kiedyś, gdy moja siła motywacji słabła szłam na zakupy i kupowałam spodnie w mniejszym rozmiarze dając sobie miesiąc na schudnięcie do nich ; ) Wszystkie spodnie kupuję w H&M, gdzie mają świetną opcję 30 dni na zwrot bez podania przyczyny : ) Przy takiej motywacji to super sprawa, bo gdyby się nie udało to zawsze można zwrócić spodnie. Pochwalę się Wam, zawsze mi się udawało i spodnie zostawały ze mną.
 
I chyba najważniejsza motywacja to bliskie osoby, w moim przypadku chłopak – Mateusz ♥ Były momenty kiedy się opierdzielałam, a on zawsze dawał mi wykład o tym ile czasu już poświęciłam na ćwiczenie, ile schudłam i czy na pewno chcę to zaprzepaścić. Na początku się wkurzałam, bo odbierałam to jako atak na własną osobę, ale później zrozumiałam, że to przecież tylko dla mojego dobra. Przecież nikt z bliskich nam osób nie życzy nam źle. Mogę się założyć, że większość z Was ma takie osoby. Podziękujcie dzisiaj swoim motywatorom za wsparcie jakie od nich dostajecie. To dla nich bardzo ważne, wiedzieć że ich starania nie idą na marne i się do czegoś przydają : )
 
Dla wielu osób motywacją są takie fanpage jak nasz, gdzie codziennie wstawiane są posty z różnymi obrazkami, przepisy na posiłki i propozycje ćwiczeń  : ) To także miejsce, gdzie każdy może napisać z pytaniem o radę, albo aby się pochwalić efektami. 
 
W nawiązaniu do poprzedniego posta, dziękuję wszystkim za wsparcie i miłe komentarze : ) Nie zapominajcie jednak, że na fanpage jest jeszcze jedna osoba, która Was motywuje a jest to właśnie Mateusz : ) To on wrzuca najlepsze obrazki, organizuje konkursy i odpisuje na część wiadomości. Podziękowania należą się też jemu : )
 
Kochane! Piszcie proszę w komentarzach co Was motywuje do ćwiczeń ♥
 
siła motywacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *