Programy odchudzające

Przez ostatni rok praktycznie wcale nie oglądałam telewizji, najzwyczajniej w świecie nie miałam na to czasu. Jedyne na co sobie pozwalałam to oglądanie dwóch ulubionych seriali w Internecie oraz x-factora. Dlatego nigdy nie znałam najnowszych reklam i nie wiedziałam co się dzieje w telewizji : ) Gdy nadeszły wakacje, a ja miałam więcej czasu zdarzało mi się zasiąść przed telewizorem. Po roku nie oglądania praktycznie żadnych reklam doznałam szoku.
 
Z moich obserwacji najczęściej puszczane reklamy to te środków na odchudzanie i jedzenia. Błędne koło jak dla mnie, najpierw reklamują jedzenie ( oczywiście tylko to niezdrowe) a później zachęcają nas do kupowania cudownych tabletek na odchudzanie. Łykniesz jedną tabletkę i problem z głowy. Niestety w praktyce nie jest tak kolorowo i aby schudnąć nie wystarczy cudowny lek tylko trzeba się porządnie napracować.
 
Identycznie jak w reklamach dzieje się z programami telewizyjnymi. Każda stacja ma kilka programów kulinarnych i przynajmniej jeden związany z odchudzaniem. Nie powiem, że ich nie oglądam bo bym skłamała : ) Ale przeraża mnie to, że najpierw oglądamy programy kulinarne typu: Masterchef i jego odpowiednik Top Chef oraz całą masę innych wydań gdzie gotują dla nas gwiazdy i znani kucharze. A następnie oglądamy programy gdzie osoby z nadwagą próbują zrzucić zbędne kilogramy. Podczas oglądania programów kulinarnych często stajemy się głodni a w efekcie podjadamy w nocy ( może nie wszyscy, ale założę się, że są takie osoby) a oglądając te drugie jesteśmy pod wrażeniem, że uczestnikom udało się schudnąć i postanawiamy sobie, że i my schudniemy. Wszystko fajnie, ale zazwyczaj taki zapał szybko mija.
 
Przedstawię Wam kilka programów o odchudzaniu które są moimi ulubionymi : )
 
 
Ekstremalny kurs piękna z Osminem Hernandezem
 
Program znalazłam przypadkiem na tvnplayer, a z tego co się orientuję można było go oglądać na TVN Style. Podczas oglądania pierwszego odcinka pomyślałam, że Osmin to jakiś wariat. Jak on każe ćwiczyć swoim uczestnikom? Niby na początku mówi, że ich dobro jest dla niego najważniejsze, a później biegają po ruchliwych ulicach w maskach. Do tego dieta: woda, ryba i sałata. Dla nas dość dziwne, bo staramy się mieć zróżnicowaną dietę i odżywiać się zdrowo.
 
 
Programy odchudzające
 
 
 Efekty każdego uczestnika są imponujące, zupełnie nowe ciała w miesiąc. Wkręciłam się w oglądanie tego programu i za każdym razem byłam pod ogromnym wrażeniem. Jak w miesiąc można zmienić swoje życie. Treningi z Osminem nie należały do najłatwiejszych, ale były świetnie ułożone. Myślę, że program miał na celu pokazanie widzowi, że może schudnąć jeśli tylko chce. Nie potrzebne są mu pieniądze na siłownie, aerobiki itp. Wystarczy trochę wyobraźni i mobilizacji, bo ćwiczyć można wszędzie.  
Jak dla mnie jeden z najlepszych programów tego typu : )
 
 
 
Fat killers – zabójcy tłuszczu
 
Gdy usłyszałam zapowiedź tego programu nie byłam do niego pozytywnie nastawiona. Można go  obejrzeć na Polsacie. Udział biorą osoby z duża nadwagą. Najpierw przechodzą badania i pomiary a następnie dostają indywidualnie ułożoną dietę oraz plan ćwiczeń przez Konrada Gacę. 
 
Programy odchudzające
 
 
Najbardziej przejęłam się Natalią 17 letnią dziewczyną, która ważyła ponad 100 kg. Kibicuję jej i trzymam kciuki, żeby osiągnęła swoją wymarzoną wagę : ) Ciekawa jestem efektów końcowych wszystkich uczestników. Moim zdaniem to świetny program, który daje nadzieje ludziom z otyłością.
 
Programy odchudzające
 
 
Mam nadzieje, że programy typu Fat killers motywują Was do wzięcia się za siebie : ) Co sądzicie o tych programach? Oglądaliście kiedyś?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *