P90X

Osoby które śledzą nasz fanpage od początku zapewne wiedzą o mojej miłości do P90X. Był to pierwszy program treningowy który ćwiczyliśmy we dwoje : ) Mateusz robił wersję Classic a ja Lean. Dzięki temu motywowaliśmy się wzajemnie. Wytrzymałam ponad dwa miesiące, ale przez to że nie pilnowałam diety nie miałam aż tak spektakularnych efektów. Jedyne co zauważyłam to więcej wyczuwalnych mięśni pod tłuszczykiem : ) Ze względu na to, że nie starałam się z dietą zaprzestałam ćwiczyć P90X.
Wiele osób pyta nas w wiadomościach co to tak naprawdę jest to P90X : ) Już opowiadam.
P90X
 
Trening P90X możemy wykonywać w warunkach domowych. Niezależnie od naszej sprawności fizycznej, wieku, wagi i innych czynników każdy z nas może powiedzieć sobie że dzisiaj jest ten dzień, w którym zacznę zmieniać swoje życie! P90X to program treningowy opracowany przez znanego trenera Tony’ego Hortona ♥ Program trwa 90 dni i składa się z 13 różnych treningów opartych o zasadę „muscle confusion” co oznacza mniej więcej „zamieszanie, zakłopotanie mięśni” poprzez ciągłą zmianę rodzaju treningu, tak aby organizm nie przyzwyczaił się do jednej aktywności, co obniża efektywność ćwiczeń.W P90X jest tak, że wszystkie te filmiki składają się na 3 zestawy treningowe i od tego na czym Ci bardziej zależy czy na spalaniu czy na wyrobieniu mięśni wybierasz sobie odpowiedni zestaw.
Na zdjęciach treningów które znajdziesz w Internecie są rozpisane 3 plany treningowe:
 – Lean – na spalanie
 – Double – wtedy ćwiczymy rano i wieczorem
 – Classic – na rozbudowanie mięśni

Trening ten można kupić na oficjalnej stronie P90X lub pobrać z Internetu.

 
Najfajniejszą rzeczą w P90X jest to, że podczas treningu który trwa zazwyczaj ok. 1 h lub dłużej nie nudzimy się, bo ćwiczenia zmieniają się praktycznie co 2 minuty. Jestem osoba, która szybko się nudzi, dlatego gdy trener nie ma w sobie tego czegoś co zmotywowałoby mnie do ćwiczeń lub gdy trening jest zwyczajnie monotonny zniechęcam się i przestaję ćwiczyć. Tony gada do nas cały czas ( fakt po angielsku, ale są to rzeczy które każdy jest w stanie zrozumieć ) motywuje, ćwiczy razem z nami i zawsze tłumaczy jak wykonywać dane ćwiczenie, co jest niesamowicie ważne. Dzięki jego treningom nauczyłam się jak poprawnie wykonywać ćwiczenia.
 
Do wykonywania tych treningów wystarczy Ci mata i hantle, w niektórych zestawach wykorzystuje się też krzesło : ) Oczywiście jeśli nie masz hantli możesz używać butelek z wodą. W każdym zestawie wraz z Tonym ćwiczą trzy osoby, które pokazują różne wersje danego ćwiczenia – dla osób zaawansowanych i tych początkujących.
 
Prawda jest taka, że na początku trening jest bardzo wyczerpujący, pot leje się strumieniami a na drugi dzień zakwasy pojawiają się w takich miejscach o których nawet nie myślałaś : ) Ale warto jest spróbować, może Wy wytrwacie do końca i będziecie mogli pochwalić się tak pięknymi efektami jak te poniżej. Ja noszę się z zamiarem od dłuższego czasu, aby zacząć P90X od nowa : )
 

 

Tutaj jest oficjalny fanpage P90X gdzie możecie zobaczyć wszystkie metamorfozy : )
 
Każda metamorfoza ogromnie motywuje i nakręca do dalszej pracy nad własnym ciałem. To tylko 3 miesiące, a można diametralnie zmienić swój wygląd : )
 
 
P90X
 
P90X
 
 
Nie tylko panie ćwiczą, ale panowie też, więc mała motywacja dla nich.  
 
P90X
 
To były efekty znalezione w formie zdjęć, ale tych w formie filmików również nie brakuje. Kilka najlepszych moim zdaniem : )
 

 
 
 
 
 
Mam nadzieję, że chociaż kilka osób zaciekawi się tym treningiem i będzie chciało go zacząć : ) Jeżeli macie jakieś pytania – piszcie na fanpage ♥
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *