MetaSport.pl – najlepszy trening to trening personalny!

MetaSport.pl – najlepszy trening to trening personalny!

Zdrowy tryb życia wciąż nie przestaje być modny. I nie bez powodu, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla naszego zdrowia są dieta , trening oraz aktywny wypoczynek. Coraz więcej Polaków biega, chodzi na siłownię, uprawia fitness i zdrowo się odżywia, ponieważ rozumieją co zyskują : zdrowie, siłę, młodość, a przez to radość z życia.

trening

Pocieszające jest  to, że w naszym narodzie rośnie świadomość dbania o siebie. Odpowiednie odżywanie się jest tak samo ważne jak ćwiczenie, a telewizja, prasa czy Internet coraz częściej prezentują osoby trenujące jako przykład do naśladowania. Szkoły powoli zaczynają realizować sensowne programy dotyczące żywienia, a oferta produktów wspomagających trening dla dorosłych powiększa się z roku na rok. Rośnie świadomość tego, że prowadzenie zdrowego trybu życia może zmienić je na lepsze. Ci którzy unikali zajęć z wychowania fizycznego sami teraz chodzą na siłownie.  Ci którzy nie lubili ruchu , nagle codziennie rano motywują się do biegania . Różnicę robi również Internet – jako medium pozwala nam ćwiczyć wszędzie, sprawdzać swoje bieżące wyniki i  dzielić się spostrzeżeniami na forach sportowych. Daje szansę, żeby należeć do społeczności.

Internet dostarcza nam wielu wskazówek na temat  ćwiczeń, diety oraz pracy nad sobą . Właśnie dlatego w obecnych czasach łatwo jest ćwiczyć, ale… również trudno. Dlaczego?  Zgodnie z tym co pisałam powyżej, wiedza jest ogólnie dostępna, tylko jest jej tak dużo, że momentami powoduje prawdziwy natłok informacji. Ilość narzędzi oraz informacji staje się wręcz przytłaczająca, a fora internetowe, czy YouTube to często zbyt mało dla osoby początkującej. Wiele osób szukając porad w Internecie nagle zasypywana jest nadmiarem informacji, których nie są w stanie przetworzyć i wykorzystać w odpowiedni sposób. Co za tym idzie, rozpoczynają treningi bez prawidłowego przygotowania. Takie trenowanie może być ekstremalnie niebezpieczne – a wszystkie zaniedbania w tej kwestii mogą słono kosztować.

Trenując samemu łatwo o błędy, potknięcia oraz kontuzje. Bardzo szybko można wpaść w pułapki, które kompletnie niwelują nasze wysiłki. W efekcie trenując samemu, bez jedności ze społecznością i widocznych efektów – łatwo stracić motywację oraz zapomnieć o celu, który był tak wyraźny na początku naszej drogi.

Dlatego też zaistniała potrzeba całkowicie indywidualnego traktowania osoby trenującej. Pomocy jej i umocnienia w postanowieniu. Potrzebne jest spersonalizowane podejście do każdego ćwiczącego, które coraz częściej przoduje na siłowanich oraz w fitness klubach. Człowiek to istota skomplikowana, dlatego potrzebuje wielowymiarowego systemu realcji, porad oraz treningów, aby do końca wykorzystał swój potencjał.

Różnimy się między sobą, drzemią w nas odmienne charaktery, czy umiejętności i dlatego właśnie potrzeby oraz predyspozycje każdego z nas są inne. Dopasowanie swoich celów zgodnie z nimi pozwoli szybko uzyskać efekty. Realizacja chaotyczne zaplanowanego treningu skończy się jedynie frustracją. Przecież nie o to chodzi.

Rosnąca popularność trenerów osobistych jest dowodem na to, że indywidualne podejście do trenującego jest potrzebne. Personalny trener nie tylko prowadzi nas przez cały proces treningowy, ale jest mentorem i prawdziwą skarbnicą wiedzy. Mimo to dotychczas w Internecie nie było miejsca dla Personal Trainerów, gdzie mogliby prezentować swoje profile oraz umiejętności.

Ekipa MetaSport.pl postanowiła to zmienić. Połączyć najlepsze cechy treningów internetowych – ilość, możliwość wykonywania w dowolnym miejscu, różnorodność, technologię oraz spersonalizowany trening. Efektem tych działań jest serwis MetaSport oferujący ćwiczenia przy muzyce, bazę prywatnych trenerów oraz blog pełen wiedzy.

MetaSport.pl celuje w dwie grupy, o których pisałam – trenerów personalnych oraz ćwiczących. Trenerzy mogą projektować wirtualne wizytówki, w których przedstawią swoje usługi, specjalizację i możliwości. Osoby trenujące – mogą wybrać odpowiedniego trenera, sugerując się ocenami i opiniami na portalu.

Jak korzystać?

Zarejestruj się na stronie www.metasport.pl. Podstawowym krokiem jest wybór typu konta – trenera bądź trenującego.

REJESTRACJA 2

W przypadku osoby trenującej, niezbędnym etapem jest wypełnienie testu psychologicznego, który określa stopień motywacji oraz uzupełnienie danych o kondycji fizycznej. Po zrealizowniu tych dwóch podstawowych kroków konto jest wstępnie skonfigurowane i gotowe do użycia. Zawarte na stronie narzędzia (Trener Wirtualny, e-Dietetyk) pozwalają ustalić cel treningowy i dopasować odpowiednią dietę, ćwiczenia. Dodatkową opcją jest możliwość kontrolowania wartości energetycznej spożywanych dań i liczbę wydatkowanych kalorii. Wszystko to zostaje ustalone na podstawie informacji wprowadzonych przez użytkownika na początku – podczas rejestracji. Nie zapominajmy, że każdy użytkownik ma możliwość zmiany tych danych. Wszelkie zmiany wagi czy obwodu mięśni, powinny być z czasem uaktualniane, aby jak najlepiej zoptymalizować zestawy ćwiczeń oraz wprowadzać niezbędne zmiany w diecie. Jeżeli jednak wolisz, aby dietę oraz zestaw ćwiczeń dopasował dla Ciebie Instruktor z Twojej okolicy, nic prostszego! Sprawdź bazę  Trenerów, znajdź odpowiedniego i nawiąż z Nim kontakt.

W przypadku konta Trenera, jednym z początkowych działań jest uzupełnienie wizytówki – określenie specjalności oraz zareklamowanie swoich usług. Z czasem możesz dodawać autorskie porady, treningi oraz najważniejsze wydarzenia sportowe. Twój profil umożliwi Ci nawiązanie kontaktu z potencjalnym klientem.

Wszystkie funkcje serwisu są dostępne nie tylko przez stronę Internetową, ale również na poziomie aplikacji mobilnej (np. w smartfonie, czy tablecie). Wszystko to dla komfortu użytkownika, aby mógł współpracować ze swoim trenerem czy klientem w każdym miejscu i o każdej porze.

 

 

Jesteś osobą która chce zacząć trenować?

Jesteś trenerem? Szukasz nowych klientów?

Nie czekaj. Wejdź i sprawdź sam!

 

metasport-eu

DOTACJE NA INNOWACJE – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *