Czy można schudnąć jedząc w McDonaldzie?

Klika dni temu dostałam w wiadomości na fanpage link od Żanety do ciekawego artykułu. Kiedy tylko zobaczyłam tytuł pomyślałam: “To na pewno musi być ściema. To niemożliwe.”
A tytuł brzmiał: “Schudł 17 kg, jedząc tylko w McDonaldzie” tutaj podaję Wam link do artykułu KLIK!

John Cisna nauczyciel z USA, chciał udowodnić wszystkim od czego tak naprawdę tyjemy. Postanowił wziąć udział w 90 dniowym eksperymencie podczas którego żywił się jedynie w McDonaldzie.
Trójka uczniów przeanalizowała skład wszystkich produktów znajdujących się w Maku, dodatkowo zwrócili uwagę na zawartość węglowodanów, białek, tłuszczy a nie tylko ich kaloryczność. W ten sposób dla John’a powstała specjalna dieta, która nie przekraczała 2000 kalorii dziennie i zawierała wszystkie składniki odżywcze. John codziennie spacerował ok. 45 minut. Efekt 3 miesięcy stołowania się w McDonaldzie był oszałamiający, John schudł 17 kg i spadł mu poziom cholesterolu.

Zdjęcie poniżej przedstawia jego efekty 🙂 Wbrew pozorom zdjęcie z prawej strony zostało zrobione przed podjęciem eksperymentu, a po lewej to efekt końcowy.

schudnąć jedząc w McDonaldzie
Wszystko wydaje się nieprawdopodobne. Przypomnijmy sobie film dokumentalny z 2004 roku, który oglądał już pewnie każdy – tytuł to “Supersize Me”. Wszyscy pamiętamy jak podczas 30 dniowego eksperymentu Morgan Spurlock przytył 12 kilogramów, a stan jego zdrowia drastycznie się pogorszył. Morgan zjadał ponad 5000 kalorii dziennie i swoją aktywność fizyczną ograniczył do 2,5 tys. kroków. Dodatkowo został nakręcony eksperyment ile czasu rozkłada się jedzenie z McDonalda a ile normalny fast food kupiony w innych miejscach. Po obejrzeniu tego eksperymentu, bardzo zniechęciłam się do fast foodów.
W takim razie po przeanalizowaniu tych dwóch eksperymentów nasuwa się pytanie: Czy jedzenie w McDonalds szkodzi czy naprawdę pomaga schudnąć?
Moim zdaniem, wszystko jest dla ludzi i tak naprawdę największą rolę odgrywa tutaj umiar. Jeżeli ograniczamy się do zjedzenia fast foodu maksymalnie raz w tygodniu i o ile nie jest to powiększony Mc zestaw to nie przytyjemy. Pamiętajmy jednak o tym, że nie należy rezygnować z ruchu.
A wy co sądzicie o eksperymencie John’a?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *